Dubaj

  Dubaj sa nachádza v Spojených arabských emirátoch. To je tá krajina, kde sa chlapi správajú ako u nás ženy, keď si umyjú vlasy – motajú si na hlavu uterák. A je to tam, kde keď zavŕtate z roztopaše prst do piesku, tak v tom horšom prípade vás pichne svojim tŕňom niektorý zo širokej druhovej palety škorpiónov, v tom lepšom prípade vyrazí z miesta vpichu výdatný prúd ropy.

Pretože väčšina rozlohy Spojených arabských emirátov má púštny charakter, v Dubaji na letisku si možno kúpiť všetko, čo je potrebné pre cestu na púšť – briliantové manžetové gombíčky, športový automobil Jaguár, s ktorým môžete vyraziť na cestu priamo z tranzitného letiskového priestoru, množstvo zlatých šperkov, ktoré sú tu údajne najlacnejšie na svete, či pozlátené a titánové golfové palice, z ktorých, ak by ste vlastnili čo len jeden jediný kus, tak máte do konca života po starostiach. Ide najmä o importovaný tovar. A importovaný tovar predávajú importované predavačky z Japonska a Európy.

Nebudem sa o Dubaji veľmi rozpisovať. Poznám z neho len letisko a líniu žiariacich svetiel pozdĺž Hormuzského prielivu (Perzského zálivu) pri nočnom štarte lietadla do Frankfurtu.

Golfové palice som si nekúpil. Nie že by som na ne nemal, ale nie som kamarát so šéfmi Penty, J&T, ani s Kňažkom, či Lasicom. S kým by som teda hral?

A ak by sa niekto usiloval vám nahovoriť, že na palice som nemal, tak je to lož. Ako priemerný slovenský občan, ktorého priemerný ročný príjem je cca 9 000 USD som si to dovoliť mohol! Veď je to len o čosi menej ako priemerný ročný príjem obyvateľa Spojených arabských emirátov - 20 634 USD ...

 

 

"Väčšina čajok sa neunúva naučiť ani len základnú abecedu lietania. Stačí im, keď dokážu vzlietnuť nad more za potravou a vrátiť sa na breh s plným žalúdkom. Ani im nezíde na um, žeby sa mohli zdokonaľovať v lietaní. Ale čajka, o ktorej je tento príbeh, sa väčšmi zaujímala o lietanie než o jedlo. Lietanie miloval Jonathan nadovšetko.

Bolo mu jasné, že za takýto spôsob myslenia nebude u čajok obľúbený. Ani jeho rodičia neboli ktovieako nadšení, že Jonathan celé dni, od svitu do mrku, trávi osamote a nacvičuje nízky vodorovný let."

                                                                                                                  Richard Bach: Čajka Jonathan Livingston

 

"Čajka Jonathan žila od toho dňa na mieste, ktoré sa nazývalo Ďaleké útesy. Samota ju nezarmucovala, skôr ju trápilo, že ostatné čajky odmietli nádheru života, ktorú poskytuje dokonalé lietanie; odmietli totiž otvoriť oči a vidieť."

                                                                                                            Richard Bach: Čajka Jonathan Livingston

 

"Som príliš inteligentný na to, aby som mohol byť šťastný."

 Anonym

"Je krajina bláznov, kde každý blázon má svoj slnečný lúč."

                                                   Anonym

Kontakt

Pavol Fabian tibet1@azet.sk